Obowiązek sporządzania certyfikatów dla mieszkań i budynków stał się faktem. To z pewnością zmusi większość z nas do zainteresowania się stanem technicznym naszych domów.

Obowiązek sporządzania certyfikatów dla mieszkań i budynków stał się faktem. To z pewnością zmusi większość z nas do zainteresowania się stanem technicznym naszych domów.

Do sporządzenia audytu w celu wystawienia takiego paszportu ustawodawca zatwierdził specjalną metodykę czy jak inni wolą, metodologię badań charakterystyki energetycznej budynku. Skomplikowane obliczenia ułatwić ma nie tylko zachowana dokumentacja techniczna, ale i wizja lokalna przeprowadzona we wskazanym mieszkaniu. Fachowców dziwić może tylko, że ustawodawca nie przewidział możliwości wykonania badania termowizyjnego, które jako metoda szybka i całkowicie bezinwazyjna, od razu pozwoli wskazać wszelkie wady konstrukcyjne czy wykonawcze odpowiedzialne za ucieczkę ciepła na zewnątrz.

Tak czy inaczej, badanie termowizyjne, wykonane nawet dla własnej informacji, pokazuje nam na termogramie prawdziwy obraz tego, co złego dzieje się z naszym domem czy mieszkaniem. To z kolei stanowi punkt wyjścia do podjęcia odpowiednich środków zaradczych. Może się bowiem okazać, że potrzeba wymienić lub uszczelnić okna, wyeliminować mostki termiczne czy wykonać na nowo docieplenie ścian budynku. Dzięki takim przedsięwzięciom termomodernizacyjnym powinniśmy realnie odczuć poprawę komfortu cieplnego w domu. Z drugiej strony, z pewnością pozytywnie wpłyną one ocenę charakterystyki energetycznej, a tym samym pozwolą uzyskać lepsze świadectwo energetyczne.

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj: artykuł na temat badań termowizyjnych. Jeśli chciałbyś zapytać o usługę certyfikowania - zapraszamy do działu kontakt!

Wooden Houses - Domy energooszczędne Kraków

Domy z bali.

Zobacz cennik:

Domy z bali - cennik

Cena domu:

Cena - dom drewniany z bali.
Wood Houses

Artykuły:

Wnętrze domu z bali drewnianych.

Dusza domu - przeczytaj!

Domy drewniane poradnik - koniecznie przeczytaj!

Zobacz - jak powstaje dom z bali.

Domy z drewna.

Pogotowie kominiarskie: usługi komniniarskie - zobacz!